Úvodní strana » Články » Krajské finále ve volejbale středních škol

Krajské finále ve volejbale středních škol

 

Po dvou letech „covidu“ a marného doufání v zázrak jsme se konečně dočkali a mohli jsme se MY, studenti vyššího gymnázia, „poprat“ o postup do krajského kola ve volejbale.

Je třeba říci, že to nebyl pokus bez přípravy, neb jsme od září každý pátek od sedmi ráno pilně trénovali. Díky tomu se nám podařilo vyhrát okresní kolo a postoupit do krajského finále v Jirkově, kde jsme narazili na tyto soupeře: Gymnázium Teplice, VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ Most a OA SOŽSE Žatec.

V úvodním zápase jsme nastoupili proti Gymnáziu Teplice. První set jsme sice ovládli, ale ve druhém jsme se doslova báli vyhrát. Nakonec tedy uspěl soupeř, který v celkovém výsledku získal, vzhledem k vyššímu počtu vítězných míčů, více bodů, což nás nakonec stálo vítězství v turnaji. Zbylé zápasy jsme vyhráli a obsadili tak výborné druhé místo.

Trochu nás rozčarovalo, že místo poháru pro tým jsme dostali „jen“ medaile, ale aspoň máme každý svoji vlastní vzpomínku na Jirkov.

Rádi bychom ještě podotkli, že spolu s námi pilně trénovaly i dívky. V okresním kole však narazily na silné soupeřky z lovosického gymnázia a bohužel byly poraženy. Děvčata bojovala jako lvice, ale proti lépe sehranému týmu z Lovosic neuspěla.

volejbal -JirkovKontaktujte nás

Gymnázium Roudnice nad Labem Havlíčkova 175, příspěvková organizace

Sídlo:Havlíčkova 175, 413 01 Roudnice nad Labem

IČO:  46773754

tel.:  416 83 73 20
email:  gym-rce@seznam.cz
Mapa