Úvodní strana » Články » Michal Jonák vítězem v jazyce, který se u nás neučí

Michal Jonák vítězem v jazyce, který se u nás neučí

Již podruhé v řadě se stal Michal Jonák z kvinty vítězem krajského kola olympiády v ruském jazyce.

Michal se ruský jazyk nikdy ve škole neučil. Od páté třídy jej týden co týden vzdělávala jeho babička PhDr. Hana Zítková z České Lípy, která do Roudnice dojížděla vyučovat na jazykové školy. Ani v době distanční výuky nepolevili,  jejich společné hodiny ruštiny (a podotýkám, že ještě dějepisu!) probíhaly po internetu.

S uznáním smekám před oběma, před jejich vytrvalostí a houževnatostí. Pro selhání lze najít tisíc výmluv, ale paní doktorka a její vnuk se dokázali léta setkávat a věnovat se studiu.

Michale, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a Tvé babičce za to, že je skvělou učitelkou.

Ivana Svobodová, Michalova třídní