Úvodní strana » Články » Olympiáda v němčině letos online

Olympiáda v němčině letos online

Jako každý rok se studenti naší školy zúčastnili olympiády v německém jazyce. Všechny soutěže (okresní i krajská kola) probíhaly on-line, což nebylo pro nikoho (soutěžící i porotce) jednoduché.

Dne 17.března se konalo okresní kolo olympiády v německém jazyce. Naši školu velmi dobře reprezentovali 3 studenti a 1 studentka.

V kategorii IIIA – vyšší gymnázium obsadil v silné konkurenci 4.místo Vít Salava ze septimy a jeho spolužák Antonín Kubík získal 5.místo. Oba podali velmi pěkný výkon.

V kategorii IIB – nižší gymnázium jsme byli ještě úspěšnější. Simona Pazourková obsadila krásné 4.místo a Michal Jonák tuto kategorii vyhrál (oba jsou z kvarty).

Michal Jonák jako vítěz postoupil do krajského kola, které se konalo po Velikonocích. Tam se umístil na skvělém 5.místě – na vítěze ztrácel pouhých 8 bodů! Michalovi velmi blahopřejeme!

Děkujeme všem studentům za skvělou reprezentaci naší školy, přijďte to příští školní rok zkusit také.

Vaši němčináři