Úvodní strana » Články » Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám

Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám

I v letošním školním roce nabízíme žákům 9. tříd ZŠ pravidelné přípravné kurzy k přijímacím zkouškám. Kurzy budou zahájeny v listopadu, účast na nich je dobrovolná a bezplatná (zájemci se jich budou účastnit pouze tehdy, budou-li mít čas a chuť).

Přípravné kurzy budou většinou probíhat distančně s využitím aplikace Microsoft Teams. Účet vám sami založíme a v případě zájmu pošleme návod pro práci v této aplikaci. Zároveň však plánujeme i několik prezenčních setkání přímo v budově našeho gymnázia.

V žádném případě nemůžeme a ani nechceme nahradit činnost základní školy a kvalitní domácí přípravu. Jedná se pouze o další formu podpory, která má „deváťákům“ usnadnit situaci.

Máte-li o přípravné kurzy zájem, můžete přihlášku zaslat na e-mail: prijimacky.gym-rce@seznam.cz (do přihlášky napište svoje jméno, třídu a základní školu, kterou navštěvujete).

Pokud jde o žáky 5. tříd, kteří budou usilovat o přijetí na osmileté gymnázium, rádi se s nimi setkáme na dvou prezenčních kurzech, které proběhnou v únoru a březnu 2022. I na tyto kurzy se můžete přihlásit prostřednictvím e-mailu: prijimacky.gym-rce@seznam.cz (do přihlášky napište svoje jméno, třídu a základní školu, kterou navštěvujete).

Zájemci se rovněž mohou přihlásit k odběru informačního zpravodaje, jehož první číslo bude vydáno v listopadu. I tato služba je poskytována bezplatně.

Těšíme se na setkání.