Úvodní strana » Články » Tercie v Jánských Lázních

Tercie v Jánských Lázních

 

První den

Na výpravu jsme vyrazili v pondělí ráno. Cesta byla dlouhá, ale dorazili jsme v pořádku. Po ubytování jsme se najedli a vyrazili na prohlídku biofarmy poblíž penzionu. Stihli jsme i návštěvu kolonády v Janských Lázních, kde jsme si mohli po náročné cestě odpočinout.

Po návratu do penzionu nás čekala večeře. Víte, co následovalo pak? Samozřejmě večerní program. Každý den ho připravovala jiná skupinka terciánů. Večerní aktivitou prvního dne byla vybíjená. Když program skončil, měli jsme volný čas až do večerky.

Druhý den

Po probuzení jsme si dali snídani a vyrazili na známou místní atrakci: „Stezku korunami stromů - Krkonoše“. Průvodce nám řekl spoustu zajímavých věcí o krkonošské flóře i fauně. Když naše exkurze skončila, vyjeli jsme lanovkou na Černou horu. Večerní aktivita druhého dne spočívala v hraní společenských her: „židličkované“ a „hry na příšerky“. Jelikož byl druhý den poměrně náročný, tak jsme všichni brzy usnuli.

Třetí den

Třetí den byl v plánu výšlap na Sněžku. Po snídani jsme si vzali svačinu na cestu a mohli jsme vyrazit. Autobusem jsme se přesunuli do Pece pod Sněžkou. Fronta na lanovku byla sice dlouhá, ale čekání stálo za to, protože výhled byl opravdu krásný. Nahoře jsme se pokochali tamním panoramatem a dolů jsme scházeli cestou česko-polského přátelství. V jednom z místních hostinců jsme se občerstvili. S přestávkou jsme to trochu přehnali, takže jsme nakonec byli rádi, že nám neujel zpáteční autobus.

Čtvrtý den

Čtvrtý den byl „odpočinkový“. Ráno kolem desáté hodiny jsme si zahráli přehazovanou. Počasí sice nebylo ideální, přesto jsme  vyrazili na prohlídku nedalekého Trutnova. Předchozí dny byly náročné, tak jsme poklidnou návštěvu jednoho z podkrkonošských měst ocenili. Příjemný den zakončila vynikající večeře - řízek s bramborovým salátem. Zabalili jsme a připravili se na zítřejší odjezd.

Pátý den – poslední

Po probuzení jsme se nasnídali a rozloučili se s naším penzionem. Před námi byla již jen cesta domů.

Turistický kurz do Jánských Lázní se kvůli koronaviru musel dvakrát odložit. Jsme rádi, že napotřetí to vyšlo a my jsme si mohli užívat čerstvého vzduchu, přírody a zábavy s kamarády. Děkujeme paní profesorce Zídkové, že pro nás výlet naplánovala.

Vojtěch Kubáč a Nikol RejzkováKontaktujte nás

Gymnázium Roudnice nad Labem Havlíčkova 175, příspěvková organizace

Sídlo:Havlíčkova 175, 413 01 Roudnice nad Labem

IČO:  46773754

tel.:  416 83 73 20
email:  gym-rce@seznam.cz
Mapa