Úvodní strana » Články » Vánoční turnaj ve volejbalu

Vánoční turnaj ve volejbalu

Letošní rok jsme odehráli 15. ročník vánočního turnaje ve volejbalu „O pohár ředitele gymnázia“.

Jedná se o turnaj smíšených družstev, což znamená, že v týmu nastupují dívky společně s chlapci, přičemž chlapci mohou být zastoupeni nejvýše čtyřmi členy. Velmi mě překvapilo, že některá družstva byla ochotná odehrát turnaj v čistě dívčím složení. To je velká výzva.

Vítěz získává putovní pohár a všechna družstva na prvních třech místech dostávají krásný dort.

Zájem o turnaj je tradičně velký, a tak i letošní  příprava na něj trvala téměř čtvrt roku.  Troufnu si říci, že kdyby byla tělocvična nafukovací, připravovalo by se ještě mnohem více studentů.

Specifikem akce je, že se odehrává poslední školní den před Vánocemi, a tak je atmosféra ve škole příjemně uvolněná až slavnostní a zápasy jsou zajímavé i pro studenty nižších ročníků, kteří vždy vytvoří perfektní diváckou kulisu.

Vítězem letošního turnaje se stala třída septima, na druhém místě byla 3.A a třetí místo obsadila 4.B. Výborné výsledky podala i třída 4.B, které unikla účast ve finále vinou několika „nepovedených míčů“.

Chtěla bych poděkovat všem studentům, kteří se do turnaje přihlásili a podali krásné výkony.

Řekla bych, že akce přesahuje rámec školy jako uzavřeného celku neboť každoročně se na turnaj vracejí absolventi z minulých let, aby si spolu s námi opětovně prožili neopakovatelnou atmosféru, která ten den na gymnáziu panuje. Mnoho z nich si posteskne, jak rádi by se vrátili, ale odjakživa platí: „Nevstoupíš dvakrát do téže řeky“, a tak je to asi správně.

Přeji všem šťastný nový rok a těším se na turnaj zase příští prosinec.

Hana Blažková (za komisi TV)