Úvodní strana » Přijímací řízení » Jak správně vyplnit přihlášku ke vzdělávání

Jak správně vyplnit přihlášku ke vzdělávání

OBECNÉ INFORMACE

• Formulář přihlášky vám poskytne základní škola. V elektronické podobě si můžete přihlášku stáhnout a vytisknout z webových stránek našeho gymnázia (záložka PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ), případně ze stránek společnosti Cermat.
  • Vždy se ujistěte, že máte správný a aktuální typ formuláře.
  • Přihlášku si můžete vytisknout i v černobílé formě, barevný podklad není nutný.
  • Obě strany přihlášky musí být na jediném listu (je tedy nutné nastavit si oboustranný tisk).
  • Chybné údaje v přihlášce nesmí být zakryty korekčním perem (tzv. „bělítkem“). Případnou opravu údajů v přihlášce navíc musí potvrdit základní škola.
  • Veškeré údaje vyplňujte čitelně. Z toho důvodu doporučuji využít elektronickou verzi formuláře přihlášky.
  • Nezapomeňte čitelně vyplnit kontaktní údaje, tj. telefonní číslo a e-mail uchazeče i jeho zákonného zástupce. Usnadníte tím případnou komunikaci při řešení administrativních nedostatků v přihlášce.
  • V případě potíží si stáhněte detailní návod pro vyplňování přihlášky přímo ze stránek společnosti Cermat: https://prijimacky.cermat.cz/menu/jednotna-prijimaci-zkouska/prihlasky-na-ss/navod-pro-vyplneni-prihlasky-na-ss

1. STRANA PŘIHLÁŠKY

• Čitelně vyplňte všechny požadované osobní údaje.
  • Budete-li žádat o úpravu podmínek konání přijímacího řízení, musíte svoji žádost doložit stanoviskem školního poradenského pracoviště. Úprava podmínek konání přijímacího řízení je plně v kompetenci ředitele střední školy. Veškeré informace o možnostech úpravy přijímacího řízení jsou vám k dispozici zde: https://prijimacky.cermat.cz/menu/upravy-podminek-prijimaciho-rizeni
  • Stále platí možnost podat až 2 přihlášky v rámci prvního kola. Při vyplňování formuláře přihlášky se uvádí na obou tiskopisech obě školy, na které se uchazeč hlásí. Pořadí škol musí být na obou tiskopisech stejné.
  • Název naší školy: Gymnázium, Roudnice nad Labem, Havlíčkova 175, příspěvková organizace
  • Kód studijního oboru pro uchazeče o čtyřleté studium: 79-41-K/41 Gymnázium
  • Kód studijního oboru pro uchazeče o osmileté studium: 79-41-K/81 Gymnázium
  • Pole „Termín školní přijímací zkoušky“ nevyplňujte.
  • Nezapomeňte, že přihlášku musí podepsat nejen uchazeč, ale i jeho zákonný zástupce.
  • Naše škola nevyžaduje lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti ke studiu

2. STRANA PŘIHLÁŠKY

• Je nutné vyplnit správné IZO školy.
  • Opis klasifikace potvrzuje základní škola. Pro tento účel je nutné využít klasické hranaté razítko, stvrzení opisu úředním (tj. kulatým) razítkem není možné.

V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat.